O sırada geçerli olan UPU Yasaklı Öğeler Listesinde yer alan radyoaktif malzemeler, bulaşıcı maddeler, hassas biyolojik maddeler, patlayıcılar, yanıcı maddeler, aşındırıcı malzemeler, narkotikler, sıkıştırılmış gazlar ve herhangi Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) ve Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO) tarafından taşınması yasak olan diğer eşya.

Esenyurt Kurye Taşınmazlar

Esenyurt kurye, yasaklı malların taşınmasını önlemek için paketin açılması da dahil olmak üzere her türlü yöntem ve yöntemle öğeyi kontrol etme hakkına sahiptir.

Lityum pil içeren ürünler, normal ve hızlı hizmet kullanılarak gönderilmek üzere kabul edilemez.

Alternatif olarak, Esenyurt kurye ile işbirliği içinde sağlanan süper hızlı kurye hizmeti kullanılarak da gönderilebilirler. Bu durumda, lütfen paketin veya zarfın içeriğini tanımlayarak yazın.

Ayrıca, her varış ülkesinin mal ithalatı ile ilgili kendi kurallarına sahip olduğunu da unutmamalısınız. Bu nedenle lütfen gönderdiğiniz şeyin ilgili ülkede kabul edildiğinden emin olun.

Esenyurt Kurye Yasaklanmış Öğeler

İlgili Evrensel Posta Sözleşmesinin Yasaklı Öğeler Listesinde yer alan, radyoaktif malzemeler, çabuk bozulan biyolojik maddeler, bulaşıcı maddeler, patlayıcılar, yanıcı maddeler, aşındırıcı maddeler, narkotik maddeler, sıkıştırılmış gazlar ve diğerleri varış ülkesinde ithalatı veya dolaşımı yasak olan eşyalar ile Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) ve Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO) tarafından taşınması kabul edilmeyen eşyalar.

Söz konusu eşyaların taşınmasını önlemek için işbirliği yaptığımız Esenyurt kurye firmaları paketi açmak dahil her ne şekilde olursa olsun kontrol etme hakkını saklı tutar.

Lityum pil içeren ürünler Basit ve Hızlı gönderim hizmetleriyle kabul edilmez.

Alternatif olarak Esenyurt kurye firması ile işbirliği içinde verilen hizmet ile de gönderilebilirler. Bu durumda, koli veya zarfın içindekileri açıklamada belirtin.

Ayrıca her ülke, ülkeye çeşitli mal ve diğer kalemlerin ithalatını yasaklayan düzenlemeler uygulamaktadır. Şüpheniz varsa, lütfen paketinizin içeriğinin alıcı ülkede kabul edilebilir olup olmadığını sorun.